Hlavní menu

Uživatel

Vyhledávání

Toplist

Kategorie: Články

Pochovávání basy 2011

 

Vítáme Vás dámy, páni, všechny starší aji mladý.

Někteří tu byli aji vloni a někdo z vás je tady nový.

V srdci máme velký smutek, do očí se slza dere - kdo nesmutní s náma tož ten ať jde do ..... háje !

 

Tož už je to zase tady. S hlubokým zármutkem vám všem oznamujeme, že

  • Naše drahá a nezapomenutelná milá Barbora Masopustová - rozená Ubručená, později Skřípavá, odešla na věčnost po úmorné, těžké práci a skonala s posledním zaúpěním podle všech starých zvyků - úhoněná a častým škrcením a basistovým šůstáním sem a tam, značně utahaná a rozvrzaná.

 

  • Důfejme, že se po šestitýdenním spánku probere k větší slávě a ještě větší naší radosti.
  • Před tebů drahá zesnulá klaníme své zraky se slzama v očích. Myšlenky naše se dívajů do nedávných zašlých dnů a vzpomínáme si na doby, kdys nás vedlas k činům, které se nyní vyjádřit nedajů !

 

  • Včíl se baso s tebou doopravdy loučíme a jak se tedy sluší pokoj tvojí duši !

Poklekněme všichni, abychom smutečním obřadem uctili naši drahu zesnulou.

 

Aj tuto legáte basamti muzikantórem před celým fórem, leží tu s náma docela sama našponovaná, hore papučama, krk má natažený a pupek vyvalený jak lump navalený. Nemrkne vpravo ani vlevo, umřela na slepé střevo, leží si tu jak dřevo.

Rumando, víno, štamprlación do bočnice slivovice a je z toho motanice. Šmakes, hamižo, gustátum, papátus, žrando, klobása s křenem, až ju seženem. Dobré chůty, samé gůty, pak ju sežerem. Oškvarky s oharky, rafando paštěka, hamos šmakuli, tlačenka s cibulí, to je žranice u hajzla tlačenice. A kdo sa odváže, dobře se namaže, pak se doma ukáže, ten si to rozháže, stará mu ukáže, radosti zakáže, po zadku masáže válkem větší ráže a marš spat do garáže. Nebude veselí, honem spát zavelí, postele štrajcpantem oddělí, ksicht týdeň celý bude kyselý. Po téj šiši tovaryši, jaké fraky s darebáky, na noc bombarďáky, přišla bída na kozáky, ále kdo chlastá grando v bando - grose srando, ale kdo to zacvakando?

Tvé tělo doprovázíme my hříšníci, abys za nás orodovala a odpočinutí lehké dej jí, Ó Pane!

Rosou nebeskou občerstvi duši mou a neuveď ji v pokušení, vidíš, jak se doba mění. Ať je dobře v našem státě, ať nemáme plné gatě, všem ať se dobře žije. Budiš ti lehká tvoje bedna, a všem co truchlí, patří sklénka jedna.

 

Nyní pozvedněte svá znavená těla a opilé hlasy a společně si připomeňme to, co nám ten uplynulý rok dal, ale taky vzal.

Ó baso,

- loni se to volilo kam to jenom šlo, Parlament a Senát aji na obce došlo.

Bylo toho až až až. Vláda, ta se vystřídala, řekli sme jí - tak se snaž!

Senát, to je zbytečný se o něm bavit zase znova, kdo ví na co je, tož zná asi začarovaný slova. Co se povedlo - a to ví každý z nás, že konečně skončil politických dinosaurů čas. Vylítlo to zprava a taky zleva, došly nový tváře, politici, co šli do háje, tak stejně měli už plný polštáře.

Co se děje v Parlamentu, to nás neovlivní zas tak přímo. Důležitý je to, jak se na obcích a městech volilo. U nás v dědině přišly tváře nový, vedení ale nikdo jen tak neskolí. Je to za nama, už se s tím nedá nic moc dělat, pokud s to někomu nelíbí, tož musí zase 4 roky čekat.

Ó baso,

- jeden hasič, když z práce vyšel, tož svoje kolo nenašel. Neváhal teda ani chvilu malů a vydal se za těma, co asi kol hodně doma majů. Zapírali, bránili se co to šlo, ale kolo se tam stejně nakonec našlo. No a je to jasná páka, bylo tam aji kolo dalšího želečáka. Nedopusť už baso dalších kol ztracení nebo dojde k mezirasovému zranění.

Ó baso,

- hořelo u nás loni zase znova. Už je to skoro tradice, proč zapaluje meze někdo z naší vesnice? Jasně, suchá tráva musí pryč, ale na velikonoční pondělí za to by mu patřil malý dvůr a velký bič.

Ó baso,

- naší Sokolíci, to je až k zblití málem, jejich špatná forma koluje skoro celým krajem. Jasně, není každý rok posvícení, ale to, jak to hrají, je až k zamyšlení. Za jejich trénink nemusela by se ani repre stydět, ale konečný výsledek není nikde vidět.

Ó baso,

-hasičský sbor se hodně omladil a na soutěže nažhavený vyrazil. Trénování pro ně moc není, tak čekali až na domácí zápolení. Soutěž byla v noci - hasiči tam všichni byli naši konečně 1. místo obsadili. Co se všechno vypilo, to je na celů noc, někteří toho ale vypili fááákt hodně moc.

Tož dej, baso naša, další super místa, že to zase oslavíme, tož tím si buď jistá!

Ó baso,

- naši radní ti se radili, co by pro dědinu ještě vylepšili. Pěknů horní zastávku už máme, tak ještě důle novou uděláme. A tak se taky stalo. Je to tak, když čekáš na autobus, tak neohrozí tě ani dešťový mrak. Už nám nemokne naše tělo, ale ještě by to nový chodníky po dědině chtělo.

Ó baso,

- sprejeřinu nemože dělat nějaký blbec, a když jo, tak namaluje jenom kosočtverec. Náročný to není, je to jako přirození. No tak baso naša, kup jim třeba pizzu, ať nemusijů malovat po fasádách další kosočtverec.

Ó baso,

- náš trabantík ten nám nemládne, a tak se stane, že po cestě z něho něco aji upadne. Je to super věc ho v hasičce mět, ale nesmí on moc daleko jet.

Léčíme ho jak se dá, my se vážně snažíme, prostě pokaždé ho zase spravíme.

Ó baso,

- v okrsku, co my hasiči máme, přišla krušná chvíla - zkouška vědomostí se uskutečnila! Od nás tam tři hasiči byli a ne všichni to udělali.

Jeden z nich tam dostal na prdel - jo a byl to náš velitel.

Ó baso,

- naša obec drží si trend nový, a tak u nás začal kurz počítačový. Lidí učit se dost chtělo, někomu ale se víc spát chtělo. A tak na kurz prostě nemohl, on ho spánek přemohl. Není se čemu divit, když se musí fakt moc snažit. Chtěl si v práci vydělat, ale museli ho za dva dny vystřídat.

Ó baso,

- vidíme to kolem sebe tady, kulturák má kabát nový. Stálo to dost , to je jasný, ale je to tady fakt krásný. Jak to říct jinak už asi nevíme, než jenom, že všem, kteří se o rekonstrukci postarali - děkujem!

Ó baso,

- měli sme u nás koleje a včíl z nich cyklostezka bude. Zaráží nás ale to, že se aji tam už krade. Tým, co pražce bagrama pryč rvali, zloději naftu z tých bagrů vzali. Naftu měli asi na chvílu, došla jim pak asi voda a tak ukradli na daňkárně nautilu.

Ó baso,

- zabíjačku udělat se u nás už tradicí stalo, proč ale tých dobrůtek je tak zoufale málo? Asi počítat víc maso měli, pak by jitrnice nechyběli. Tak snad příště bude masa dosti, aby sme nemuseli kupovat dom jenom kosti.

Ó baso,

- konec světa je už asi skoro tady, je to tak , už zamořily nás loni žáby. Co bude dál kobylky nebo trakaře? Modlení je na snadě, máme novů kapličku na faře. Povodně už sů u nás na běžným pořádku a bude nás to stát peněz pěknou hromádku.

Ó baso

- Sparta hráče prodává, to se jim to vyhrává. A když potom nemůže, rozhodčí jim pomůže.

Ó baso

- V zemi koruny české se několik let po sobě traduje, že se energie, cigarety a alkohol pořád zdražuje.

Ó baso

- Ve sboru je dobrý velitel, místo výročky jde degustovat slivovici. A potom schůze pro něho je místo v 17 rázem v 19 hodin. A místo toho co chlastal jako norek, nedonesl hasičom ochutnat ani vzorek. Máš to schovaný jemine, vzorek tě nemine.

Ó baso,

- naše dědina je zase slavnější o trochu víc, televize zavítala k nám do Želetic.

Vařila se svíčková, bůček, štrůdl aji jabková sušenka byla - a stím menu prostě zvítězila. Gratulujeme za to její vítězné vaření, nejenom kostel byl v televizi k vidění.

Přijeli k nám ze spodu, jako první natočili hospodu. Našu dědinu my dobře známe, ukázalo se, jak krásnou hasičskou zbrojnici máme. To nás potěšilo nejvíc - nejkrásnější záběr z celých Želetic.

Zdálo se nám o tom až do rána, vidět bylo i svatého Floriána. Každý z hasičů je na něho právem hrdý, závidí nám jej okrsek celý.

Ó baso,

- pochválit my musíme, náš obchod kam nakupovat chodíme. Ochota je na nich vidět, ani tesco nemuselo by se to styděť. Nikdo se u kasy moc dluho nezdrží, tak snad jim to tak dluho vydrží.

Ó baso,

- vyčistit rýnu to není jenom tak,potom možeš lítat jako pták. Nenapadlo by to ani malý děcko, provest toto všecko. Postavit si žebř na šikmině a neřict o tým ani rodině. Potom se vzduchem proletíš a dost dluho stím pak marodíš. Tak nás všechny opatruj a takových blbostí nás vyvaruj.

Ó baso,

- tento týden hořely adamce a to není jenom tak,každý volal víte o tým a my na to necháme to na pak. Hořelo to hodně a tak sme to nevydržely a k tomu velkýmu ohni sme vyjely. Mlátily sme lopatama jenom malu chviličku a oheň byl zlikvydovaný připsaly sme si další čárečku.

 

Tak to bylo, naša baso, asi všechno, co sme tobě chtěli říct.

Plačky ty plakaly z plných plic.

Přimluv se, aby naše platy pořád vyšší byly, aby se všichni lidé lépe měli, aby neválčili, aby spojenci Binládinovi a Kadáfímu krkem zakroutili.

Do dalšího roku, dej nám hodné baby a dost dobrého lahodného moku.

Děcka ať nás nezlobí, a když jo, ať se to nikdo nedoví.

Ať my hasiči nehasíme tady u nás,

prostě baso dohlížej po celý rok na nás.

A to je teď milá baso všechno, co ti řekneme,

Na velků noc z mtrvých vstání, v hospodě se sejdeme.

Šupneme tě do díry a tvůj hrob bude na rok zakrytý.

A až za rok potkáme se tady znova zas,

Tak dej nám baso konečeně lepší, ale lepší čas.

Šup tam s ňú.

 

Text: SDH Želetice

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.